Przygotowanie

klinika epilacji

Przygotowanie

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

1. Musisz się ogolić

Do epilacji należy się ogolić, najlepiej dzień przed zabiegiem. Dzięki temu włos będzie idealnej długości do wykonywania zabiegu a skóra nie będzie mocno podrażniona po samym goleniu.

2. Nie używaj wosku!

Woskowanie lub używanie depilatora jest zabronione przed zabiegiem epilacji! A dlaczego? Ponieważ zarówno depilator jak i wosk usuwa włos z cebulką, a jak wiemy energia lasera działa na melaninę zawartą we włosie. Jeśli nie mamy włosa ( bo go wyrwaliśmy) to nasz zabieg nie przyniesie efektów. W takim przypadku należy odczekać 3-4 tygodnie aż włosy odrosną i ogolić je tradycyjną maszynką dzień przed zabiegiem.

3. Unikaj słońca

Podczas opalania aktywujemy proces melanogenezy, czego skutkiem jest złocista opalenizna. Problem w tym że wiązka lasera używanego do epilacji jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik skóry. W momencie kiedy nasza skóra jest świeżo opalona wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę w skórze a nie we włosie, co może doprowadzić do słabych efektów zabiegowych a nawet poparzenia. Dlatego nie przychodzimy na zabieg ze świeżą opalenizną, należy odczekać minimum 14 dni od powrotu z wakacji aby zacząć zabiegi epilacji laserowej.

4. Nie nakładaj samoopalacza

„Opalenizna z butelki” czyli samoopalacz powoduję przyciemnienie naszej skóry. Związki chemiczne powstałe po aplikacji produktów samoopalających mają podobną budowę do melaniny. Niestety wiązka lasera nie jest w stanie rozróżnić, które ciemne mikrocząsteczki pochodzą z wewnątrz mieszka włosowego, a które pochodzą od zaaplikowanego samoopalacza. Skutek? Poparzenia, mikrouszkodzenia oraz trwałe przebarwienia obecne na skórze. Dlatego pamiętajcie aby nie aplikować samoopalacza tydzień przed zabiegiem epilacji.

5. Nie stosuj substancji światło uczulających.

Substancje światło uczulające to takie, które mogę powodować uczulenie na światło, między innymi światło lasera. Dlatego bardzo ważne jest aby informować kosmetologów o wszystkich lekach, suplementach, herbatkach ziołowych czy kremach i peelingach, które obecnie są stosowane. W przeciwnym razie może dojść do poparzenia, mikrouszkodzenia lub przebarwienia skóry. Jeśli w ostatnim czasie był przyjmowany antybiotyk, nowy lek na alergię lub suplement poinformuj o tym kosmetologa wykonującego zabieg.

6. Opryszczka

Powszechne zakażenie wywołane przez wirusa HSV1 i HSV2. Niestety nie można wykonywać zabiegów laseroterapii z aktywną infekcją wirusową oraz bakteryjną, więc jeśli właśnie wyszła Ci opryszczka lub czujesz, że „rozkłada” Cię przeziębienie zadzwoń do nas! Przełożymy Twoją wizytę.

7. Makijaż

Ten punkt dotyczy tylko osób, które poddają się zabiegom depilacji laserowej na twarzy. Pamiętaj aby dokładnie zmyć makijaż przed zabiegiem. Po pierwsze, w przypadku mocnych makijaży demakijaż potrafi zająć paręnaście minut a po drugie często demakijaż może powodować lekkie zaczerwienie skóry związane z oczyszczaniem, najlepiej jest dać skórze kilkanaście minut aby wróciła do siebie zanim zaczniemy zabieg laseroterapii. Niedokładne ściągnięcie makijażu może skutkować poparzeniem, mikrouszkodzeniami lub przebarwieniami.

8. Nie nakładaj balsamów przed zabiegiem epilacji.

Skóra poddana zabiegowi epilacji powinna być czysta, bez balsamów, kremów, perfum czy makijażu, jest to kwestia bezpieczeństwa. Balsamy do ciała często zawierają związki zapachowe, które w połączeniu z energią lasera mogą doprowadzić do poparzeń. Wiem, że teraz w Twojej głowie pada pytanie: „Jak mam się ogolić bez nałożenia balsamu?!” Balsam po goleniu można nałożyć, nawet trzeba aby uspokoić skórę, dlatego tak ważne jest aby golić miejsce zabiegowe dzień wcześniej, gdyż po goleniu nakładamy balsam a w dniu zabiegowym bierzemy prysznic i wtedy mamy pewność, że nasza skóra jest przygotowana do zabiegu.

×